Pengenalan PKK Beaufort  Profil Jabatan  5510 reads

 BIOGRAFI

Pejabat Kesihatan Kawasan Beaufort (PKK Beaufort) terletak bersebelahan dengan Pejabat Keretapi Beaufort, Sabah. Ia telah beroperasi sejak tahun 1974 dan telah dirasmikan pada 6 Mac 1974 oleh Tan Sri Lee Siok Yew, MKM.

PKK Beaufort bertanggungjawab menjaga dan mentadbir 3 Daerah Iaitu Daerah Beaufort, Daerah Sipitang dan Daerah Kuala Penyu Penyu. Jabatan ini di ketuai oleh seorang Pegawai Kesihatan Kawasan dan di bantu oleh Ketua-ketua Unit
a) Unit Pentadbiran (Perkhidmatan & Akaun)
Diketuai oleh Penolong Pegawai Tadbir, N27
b) Unit Promosi Kesihatan
Diketuai oleh Pegawai Promosi Kesihatan S41
c) Unit Pembangunan Keluarga
Anggota termasuk Klinik Kesihatan Ibu dan Anak (KKIA), diketuai oleh Penyelia Jururawat Kesihatan, U36
d) Unit Kesihatan Primer
Anggota termasuk Klinik-klinik Kesihatan ketiga-tiga Daerah & diketuai oleh Penolong Pegawai Perubatan, U32
 5) Unit Inspektorat
Anggota termasuk Daerah Kuala Penyu & Sipitang. Diketuai oleh Pegawai Kesihatan Persekitaran Kanan, U41
***Dari tahun 1899 hingga 1979 PKKB telah beroperasi di bawah Pentadbiran Hospital Beaufort.
Pegawai Kesihatan Kawasan 
- Dr. H. La Maung :1980-1981
- Dr. Yusof Yacob :1982-1984
- Dr. Adinin Hj. Bacho :1984-1985
- Dr. Madzlan Hj. Harith :1986-1987
- Dr. James Thurairaja :1988-1990
- Dr. Kumar Nalacha :1991-1993
- Dr. Lim Jac Fang :1993-1994
- Dr. Jasvendar Kaur :1994-1995
- Dr. Rohani Ali :1996
- Dr. Fuad Hashim :1996-1997
- Dr. Noitie Lajanin :1997-2005
- Dr. Nurlyn Mohd Aris :Mei-Jun 2005
- Dr. Shamsul Kamal Abd Latip :2005 -15.10.2008
- Dr. Yasin Bin Kamarul Jamal A.M.N :16.10.2008 – 01.01.2013
- Dr. Fauziah Binti Abdullah : 02.01.2013 - 31.03.2014
- Dr. A L Liza Binti Abd Latip 
- Dr Natazcza Binti Abdul Rahim
Print article  View this article in PDF format